Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Sezon 2024 zainaugurowany „na palmowo”

Blisko 200 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w piątkowej (22 marca) inauguracji sezonu turystycznego dla szkół w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Jak co roku, punktem kulminacyjnym imprezy było wyplatanie wielkanocnych palm.

Mimo kapryśnej aury tegoroczna inauguracja sezonu turystycznego w Muzeum miała radosny przebieg. Zgodnie z tutejszą tradycja wyplatania palm uczyła „dziatwę” szkolną znana artystka ludowa z Wilkowa Aleksandra Gawrońska. Czyniła to tak skutecznie, że bodaj żadne dziecko nie opuściło Muzeum nie wyposażone w palmę własnej roboty.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się „wypiekanie” wielkanocnych baranków, które jednak często były zbyt smaczne, by dotrwać do świątecznego koszyka…

Każdy z uczestników inauguracji mógł zmierzyć swe siły na strzelnicy ASG, a najlepsi strzelcy ruszali po placu w kursie samochodem GAZ – 47 B. Nie brakło też chętnych do zwiedzania placówki. Jak zwykle wśród młodych odbiorców największym zainteresowaniem cieszył się kuter torpedowy „Odważny” i transportowy samolot Ił 14.

Skarżyskim szkołom: SP 1, SP 3, SP 5, SP 7 i SP 13 oraz Szkole Podstawowej z Szydłowca serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Pokazaliście, że potraficie cudownie łączyć naukę z pożyteczną zabawą.