Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Muzeum dla Igi Patyk

W niedzielne popołudnie w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się akcja charytatywna "Koncert dla Igi Patyk". Oprócz muzyki, na scenie odbyły się licytacje, a, a  każdy kto odwiedził tego MCK mógł wrzucić do puszek pieniążki. Swoje stoiska wystawiały różne instytucje i organizacje.
Do akcji pomocy dla Igi Patyk - uczennicy II LO w Skarżysku-Kamiennej - włączyło się również Muzeum im. Orła Białego. Na naszym stoisku można było zagrać w grę planszową "Pancerna potyczka", zrobić sobie pamiątkową fotografię z rekonstruktorami: patrycjuszem niemieckim z czasów hanzeatyckich, a także grupą amerykańskich żołnierzy z 502 REGIMENT STRIKE FORCE, którzy często goszczą w naszym muzeum. Przy naszym stoisku znalazła się puszka do której można było wrzucać datki, które wesprą walkę młodziutkiej Igi o powrót do zdrowia. Muzeum ufundowało także dwa vouchery uprawniające do przejazdu zabytkowym samochodem Gaz- 67B oraz do organizacji ogniska. 

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w tak ważnej akcji i życzymy dużo zdrowia dla Igi Patyk, aby pokonała jak najszybciej wszystkie problemy zdrowotne i wróciła do pełni sił. Trzymamy kciuki !