Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Muzeum wspiera Igę Patyk

Muzeum wspiera Igę Patyk

 Już w najbliższą niedzielę 17 marca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się Koncert Charytatywny dla Igi Patyk. Będziemy tam z naszym muzealnym stoiskiem, przy którym czekać będą liczne atrakcje na odwiedzających. Jedną z nich będzie Patrycjusz Johann z Lubeki. Johann przybędzie do MCK-u  z okresu późnego średniowiecza. Z wyjątkowym Gościem każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie, a on zachęci do wrzucenia "grosza" do puszki na rzecz Igi Patyk.

Przygotowaliśmy także kilka sztuk broni oraz innych wojskowych "szpejów" ;) Będą też marsze wojskowe z okresu Układu Warszawskiego ;) 
Na chętnych czeka również autorska muzealna gra planszowa "Wojna Błyskawiczna". 

Na aukcję charytatywną, z której pieniądze zasilą fundusz na rzecz zdrowia Igi Patyk Muzeum przeznacza dwa vouchery: jeden daje możliwość wyjątkowego przejazdu zabytkowym samochodem wojskowym GAZ- 67B oraz drugi na ognisko ( palenisko na 3 godziny ). Terminy wykorzystania wylicytowanych voucherów do ustalenia. 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego koncertowania i wspólnej zabawy, pamiętając, że najważniejszym celem jest zbiórka funduszy na leczenie Igi Patyk. 

Do zobaczenia w niedzielę w MCK ! *Iga Patyk - uczennica II L.O w Skarżysku-Kamiennej, walczy z nowotworem złośliwym wątroby. Wspomóż Igę !