Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Zapraszamy po „kolejarskie wspomnienia”

Muzeum im. Orła Białego zaprasza chętnych do pozyskania unikatowego opracowania lubelskiej oficyny wydawniczej „Omnibus” pt. „PPS i ZZK w Skarżysku-Kamiennej we wspomnieniach Franciszka Niziołka”. Książką dysponujemy gratis dzięki podarunkowi jej autora Marka Wiktora Jakubczyka.

Publikacja jest zbiorem wspomnień i dokumentów z życia i działalności w Polskiej Partii Socjalistycznej i Związku Zawodowym Kolejarzy Franciszka Niziołka – dziadka jej autora. Powstała na podstawie wspomnień, notatek i dokumentów tegoż.

Jak pisze autor pozycji Marek Wiktor Jakubczyk: „Opisując wspomnienia dziadka, mam nadzieję, że wniosę trochę historii rozwoju miasta Skarżyska, a przede wszystkim historii organizacji Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Związku Zawodowego Kolejarzy, stacji kolejowej i parowozowni w Skarżysku z okresu międzywojennego i odbudowy po II wojnie światowej. Mój dziadek Franciszek Niziołek był wielkim społecznikiem i jego historia powinna być zachowana. Dlatego po zebraniu pamiątek i wspomnień po nim zdecydowałem się napisać tę książkę”.

Egzemplarze podarowane przez autora dostępne są gratis w sekretariacie Muzeum w godz. 8-15 od poniedziałku do piątku.