Z palmami i barankami: inauguracja sezonu turystycznego szkół

Jak co roku Muzeum im. Orła Białego zaprasza na szkolną inaugurację sezonu turystycznego 2024. Odbędzie się ona już 22 marca a towarzyszyć jej będą typowe wielkanocne atrakcje.

Uczniowie skarżyskich szkół podstawowych, bo do nich kierowane jest przede wszystkim zaproszenie, odwiedzą Muzeum w dwóch turach, tj. w godz. 9-11 i 11-13. Na dwugodzinny gratisowy pobyt składać się będzie tradycyjnie nauka zaplatania palm wielkanocnych oraz tegoroczna nowość – „lepienie” baranka wielkanocnego. Uczniowie odwiedzą też strzelnicę ASG.

Jak zawsze, w „palmowe arkana” wprowadzać będzie milusińskich, zaprzyjaźniona ze skarżyskim Muzeum artystka
z Wilkowa Aleksandra Gawrońska. Z kolei „ulepione” baranki zjeść można będzie „na miejscu”.

Szkoły potwierdzają swój udział w inauguracji do 12 marca pod muzealnym numerem tel. 41 25 20 231. Inne grupy zorganizowane, które chcą uczestniczyć w zabawie proszone są o zgłoszenia pod tym samym numerem.