WYSTRZAŁOWE FERIE 2024

MUZEUM im. ORŁA BIAŁEGO

w SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

ZAPRASZA

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, ul. Słoneczna 90 zaprasza na nadchodzące ferie zimowe. Oferta dla dzieci i młodzieży obejmuje trzy rodzaje zajęć dla uczniów szkół podstawowych, w tym jedno dla najmłodszych (klasy I-III). Każde z nich organizator może  dostosować do wieku konkretnej grupy.

1. Saperski tor

Zajęcia są zbudowane z kilku zadań obejmujących umiejętności skupienia, rozwagi, precyzji oraz logicznego myślenia. Uczestnicy przechodzą kurs saperski. Muszą działać ostrożnie i pod presją czasu.

2. Wojna Błyskawiczna

Uczestnicy zapoznają się z pojęciem wojny błyskawicznej. Jednocześnie każdy indywidualnie buduje czołg, nanosi swoje oznaczenia. Po przygotowaniu czołgi stawiane są na specjalnie przygotowaną plansze. Rozpoczyna się gra polegająca na rzucaniu kostką i poruszaniu się swoim czołgiem w kierunku rzeki. Wygrywa ta drużyna, której czołg pierwszy uchwyci przyczółki nad rzeką…. Na jednej planszy może grać max. 10 uczestników.

1. Karmnik dla ptaszka

Zajęcia dla najmłodszych. Poznajemy najpopularniejsze gatunki ptaków, ich zwyczaje i miejsca występowania. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prostych karmników dla ptaków, które następnie umieścimy na terenie parku przy wielkim piecu. Dedykowane dla najmłodszych uczestników.

1. Ognisko dla grupy

Proponujemy ognisko dla grupy przy ruinach Wielkiego Pieca. Miejsce zadaszone, przygotowujemy palenisko. Kiełbaski, prowiant i napoje grupa organizuje we własnym zakresie.

Koszt ogniska (max. 3 h.) 140 zł.

Czas każdego z zajęć: ok. 1,5 h. ; Cena 12 zł/os. ; Max ilość w grupie: 30 dzieci .

Ponadto, dla uczestników w każdym wieku, Muzeum oferuje zwiedzanie obiektów w zabytkowym budynku i na placu (1,75 hektara).

W ramach oferty możliwe jest również zamówienie na miejscu obiadów dwudaniowych  dla grupy. Koszt 27 zł/os.

Więcej info i zapisy pod nr tel. 041 252 02 31 w godz. 8.00 – 15.00