Unikatowe budynki z ul. Staffa w Muzeum

Na muzealną wystawę trafił fragment makiety skarżyskiej ulicy Staffa, który z okazji 100 – lecia miasta wykonała grupa rekonstrukcyjna rctank.pl. Dwa budynki, wraz z otaczającą je infrastrukturą, zostały zrekonstruowane na prośbę skarżyskich muzealników.

W świąteczna sobotę (11 listopada) oba obiekty przekazał placówce z ul. Słonecznej prezes siedleckich rekonstruktorów Krzysztof Kaczorowski. W przyszłości makiety budynków maja być jeszcze wzbogacone ulicznymi latarniami i dalszą infrastrukturą osiedlową.

Jak zapewniają rekonstruktorzy z rctankpl. latem przyszłego roku przywiozą do skarżyskiego Muzeum  zdalnie sterowaną miniaturę jednego z „flagowych” zabytków z muzealnego placu. Co to będzie, dowiemy się niebawem.