Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Muzeum zaprasza na wspólne świętowanie 11 listopada

Jak co roku 11 listopada będzie dniem gratisowych odwiedzin w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przy ul. Słonecznej nie zabraknie atrakcji i żołnierskiego bigosu.

Świętowanie w Muzeum rozpocznie się w samo południe i potrwa do godz. 17. W tym dniu wstęp do obiektu będzie darmowy. Wśród propozycji znajdzie się wernisaż wystawy „I nazywali to Wojskiem Polskim…!”, którą przygotował Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Edukacji Narodowej  w Bydgoszczy. Zaplanowano go na godz. 13.

Sporym zainteresowaniem powinny cieszyć się pokazy grupy rctank.pl, która tym razem zaprezentuje zdalnie sterowane obiekty wojskowe z okresu 20 – lecia międzywojennego. Będą też rekonstruktorzy nawiązujący do Powstania Styczniowego.

Swoje zakończenie sezonu zaplanowała w tym szczególnym dniu, na muzealnym placu, grupa „Tylko klasykiem”. Auta sprzed lat, jak zawsze zapewne będą się cieszyć dużym zainteresowaniem.

Muzeum zaprasza też na żołnierski bigos a każdemu z gości oferuje prezent w postaci kokardy w barwach narodowych.