Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Do zobaczenia na III Zlocie Marynarzy w Skarżysku!

To były trzy dni, które z pewnością na długo zapadną w pamięci uczestników II Ogólnopolskiego Zlotu  Marynarzy w Skarżysku. Gospodarze imprezy – Muzeum im. Orła Białego, uczynią wszystko, by Zloty były kontynuowane w imponującej formie.

Przybysze z różnych stron kraju, których połączyła miłość do służby, szacunek do munduru, a nade wszystko obowiązek wobec Ojczyzny, pokochali również 100 – letnie już Skarżysko. Tu czują się doskonale i temu miastu, na każdym kroku oddają swój szacunek. Nie inaczej było podczas zakończonego w niedzielę II Zlotu. Jego uczestnicy byli w miejscowej Ostrej Bramie, odwiedzili miejsca kaźni z II wojny światowej, wszędzie chyląc czoła i zapalając znicze.

O tym, że marynarska brać potrafi się też wspaniale bawić nie trzeba przekonywać nikogo. Ewentualnych niedowiarków publiczne przekonali podczas sobotniego koncertu, który zakończył się tuż przed godz. 22.

Niedziela była przede wszystkim dniem snucia planów na kolejny Zlot, bo to, że musi się on odbyć nie ulega  dla nikogo wątpliwości.

Muzeum im. Orła Białego dziękuje wszystkim, którzy wsparli je przy organizacji Zlotu, tj,: Uzdrowisku Busko – Zdrój, Zakładom Mięsnym „Lech”, Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej, firmie „Przyprawka, Muzeum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie oraz gościowi honorowemu imprezy profesorowi Wojciechowi Iwańczakowi.

A wszystkim „zlotowiczom” dziękujemy za dostarczone wzruszenia, wyróżnienia którymi zaszczycili Muzeum i jego przedstawicieli i  mówimy – do zobaczenia za rok!