Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Wzruszenie, radość i show – w 2. dniu Zlotu marynarzy

Pełen wachlarz pozytywnych uczuć dane było przeżyć uczestnikom drugiego dnia II Ogólnopolskiego Zlotu Marynarzy w Skarżysku. Przybysze odwiedzili miejscowe Sanktuarium, najważniejsze miejsca martyrologii w mieście i okolicy, by po południu uczestniczyć w nadaniu sztandaru Stowarzyszeniu Rezerwistów Marynarki Wojennej i koncercie im właśnie dedykowanym.

W dnu Święta Matki Bożej Częstochowskiej marynarze i muzealnicy zebrali się na uroczystej mszy w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia. W intencji uczestników Zlotu odprawił ją ks. prałat Jerzy Karbownik. Ostrobramski kustosz podzielił się z zebranymi własnymi wspomnieniami z lat służby w wojsku, przed z górą 50. laty.

Następnie uczestnicy Zlotu udali się w autokarową wyprawę „szlakiem” lokalnych miejsc pamięci narodowej, odwiedzając m.in. mogiłę na Borze, w której spoczywają pomordowani przez Niemców członkowie organizacji „Orzeł Biały” oraz cmentarz partyzancki na Skarbowej Górze .

Po godz. 17 miał miejsce jeden z najbardziej wzruszających punktów Zlotu, którym było przekazanie sztandaru dla Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej. Sztandar przyjął jego prezes Roman  Szychowski a mieszkańcom Skarżyska przypadł w udziale zaszczyt uczestnictwa w tej ceremonii.

Potem już przyszedł czas na wspaniałą zabawę, którą licznie zebranym zapewniły zespoły Old Marinners, „Klimat” i Sufler”. I tak, po prostu minął czas do późnych godzin nocnych.

Tak wiec uczestnikom Zlotu pozostał jeden dzień, czyli ta ostatnia niedziela…