Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

II Zlot Marynarzy w Muzeum z gratisowym koncertem od Skarżyska

Czekali na niego przez cały rok. Już 25 sierpnia w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego rozpocznie się II Ogólnopolski Zlot Marynarzy. Jego kulminacją będzie sobotni koncert „Skarżysko-Kamienna ludziom morza”,  na który gratisowo, już od godz. 17 zaprasza Muzeum.

Symbolem Zlotu pozostaje kuter torpedowy „Odważny”, który należy do najważniejszych obiektów na placu przy ul. Słonecznej. Program tegorocznego spotkania obfituje w atrakcje dla jego uczestników a warto podkreślić, że przyjeżdżają oni z całego kraju.

Uroczyste otwarcie Zlotu odbędzie się w piątek 25 sierpnia, gdy o godz. 15, jego uczestnicy spotkają się pod „Odważnym”. Potem wysłuchają gawęd profesora Wojciecha Iwańczaka oraz prezesa Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej Romana Szychowskiego. Jeszcze tego samego dnia „zlotowicze” zwiedzą  Izbę Pamięci „Mesko” i postrzelają z broni ASG na muzealnym placu.

Sobota, czyli środkowy dzień Zlotu ma obfitować w wydarzenia. Rozpocznie je uroczysta msza święta w intencji polskich ludzi morza, która zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia.

Od 11.30 „zlotowicze” udadzą się w trzygodzinny objazd Skarżyska – Kamiennej i okolic, skupiając swą uwagę na miejscach pamięci narodowej.

O godz. 17 rozpocznie się koncert „Skarżysko-Kamienna ludziom morza, na który wstęp będzie wolny dla wszystkich. Na muzealnym placu zagrają: „Old Marinners”, „Klimat” i „Sufler”. Całość planowana jest do godz. 21.

Niedziela, jako ostatni dzień Zlotu, planowana jest w kontekście planów i zamiarów na podobne wydarzenie w 2024 roku.

Muzeum im. Orła Białego, raz jeszcze zaprasza, również byłych marynarzy z miasta i regionu do udziału w przedsięwzięciu. Wystarczy telefoniczne zgłoszenie pod numerem 41 25 20 231 lub zapis na muzealnym fb.  Patronat nad Zlotem sprawuje Prezydent Miasta.

Sponsorami II Zlotu są: skarżyska Miejska Komunikacja Samochodowa, Zakłady Mięsne „Lech”, „Przyprawka” Zdrowy Market, Buskowianka Zdrój i Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A.