Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Muzeum zaprasza w świąteczny wtorek

103 lata po pamiętnym „cudzie nad Wisłą”, jak co roku Muzeum im. Orła Białego zaprasza na piknik z okazji Dnia Wojska Polskiego. 15 sierpnia głównymi atrakcjami będą zdalnie starowane czołgi, które zaprezentuje grupa rctank.pl oraz gratisowy bigos ugotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Kierzanki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zdalnie sterowane czołgi, jeździć będą ulicami naszego miasta, których makiety rctank.pl rozkładał będzie przez cały poprzedzający święto dzień. Jak zawsze sporym zainteresowaniem powinno cieszyć się stoisko z wyrobami skarżyskiego „Mesko”. Wielu przyciągnie też zapewne strzelnica ASG, na której swych sił udanie próbują nawet najmłodsi przybysze. Nie zabraknie też stoisk z wyrobami nawiązującymi do wojskowych akcentów świątecznego dnia. Swoich zwolenników powinny mieć punkty gastronomiczne a do pierwszych 600 sprzedanych biletów Muzeum dokłada świąteczny bigos serwowany przez gospodynie z KGW Kierzanki.

Najmłodsi zapewne skorzystają z możliwości przejazdów konnych i zabaw, które przygotuje dla nich na swym placu Muzeum. Muzealne koło fortuny oferować będzie wygrane każdemu, kto zdecyduje się nim zakręcić.  Za dodatkową opłatą można będzie skorzystać z przejazdów  samochodem GAZ 67 – B.

Całość imprezy w godz. 11-18 a honorowy patronat nad nią, w 100 – lecie Skarżyska, sprawuje Prezydent Miasta.