15 sierpnia – czołgi na naszych „ulicach” i gratisowy bigos w Muzeum

Gratisowy bigos ugotowany przez KGW Kierzanki oraz pokaz zdalnie sterowanych czołgów, jadących po ulicach utrwalonego na makiecie Skarżyska-Kamiennej, będą głównymi atrakcjami Dnia Wojska Polskiego w Muzeum im. Orła Białego.

15 sierpnia będzie tym razem szczególny z racji obchodzonego 100 – lecia nadania Skarżysku praw miejskich.
Jak co roku skarżyskie Muzeum szykuje w Dniu Wojska Polskiego wiele atrakcji. Trzeci rok z rzędu przy ul. Słonecznej zagości grupa rctank, słynąca z rekonstrukcji frapujących modeli sprzętu wojskowego, w dużej części z czasów II wojny światowej. Zdalnie sterowane obiekty, które za jej sprawą pojawiały się na muzealnym placu zawsze wzbudzały wielkie zainteresowanie publiczności. Tym razem rctank zaprezentuje imponującą makietę ulic naszego miasta, którymi jechać będą polskie czołgi.

Jako prezent gastronomiczny od Muzeum trzeba potraktować bigos „autorstwa” Koła Gospodyń Wiejskich Kierzanki, który gratisowo dostaną nabywcy pierwszych 600 biletów wstępu.
Muzeum oferować będzie w tym dniu swą strzelnicę ASG, przejazdy samochodem GAZ 67 – B oraz wiele innych atrakcji. Wśród nich, m.in. przejażdżki konne i liczne stoiska gastronomiczne.

Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta.

Zdjęcie przedstawia zeszłoroczną makietę grupy Rctank.