Filmowy piątek – gratis w Muzeum

Już od godz. 20.45 wchodzić będzie można na piątkową projekcję filmu „Ucieczka do zwycięstwa”, który od 21.30 pokaże na swym placu Muzeum im. Orła Białego. Wstęp na imprezę jest gratisowy.

Jak co roku o tej porze Muzeum zaprasza do „nocnego” kina letniego. Tym razem proponuje film z 1981 roku, którego akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, w niemieckim obozie jenieckim. Dochodzi tam do rozegrania piłkarskiego pojedynku: Niemcy – Jeńcy, którego stawką jest nie tylko udowodnienie futbolowej wyższości. W rolach głównych plejada gwiazd filmu i zielonej murawy.

Wstęp na muzealny plac już na 45 minut przed początkiem projekcji, czyli od 20.45.  Projekcja gratis a zainteresowani będą mogli skorzystać z grilla w cenach wystawców.