Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Piłkarskie kino nocne na muzealnym placu

Brytyjsko-amerykańsko-włoska koprodukcja „Ucieczka do zwycięstwa” (1981) będzie w lipcu (14.07.)corocznym hitem letniego kina nocnego w Muzeum im. Orła Białego. Pokaz na muzealnym placu wzbogacą zabawy z ciekawymi nagrodami.

Obraz w reżyserii Johna Hustona nie został wybrany przypadkowo, nawiązuje on bowiem do postaci niedawno zmarłego brazylijskiego króla futbolu Edsona Arantesa do Nascimento (Pele). Legendarny napastnik zmarł 29.12.2022 w wieku 82 lat a 42 lata temu zagrał w tymże dramacie wojennym obok innych gwiazd X Muzy i piłkarskich boisk, takich jak: Sylwester Stallone, Michael Caine, Max von Sydow, Oswaldo Ardiles, Bobby Moore i Kazimierz Deyna.

Obraz, który przypomni skarżyskie Muzeum ukazuje rzeczywistość w obozie jenieckim z czasów II wojny światowej, gdzie główną rozrywką jeńców narodowości brytyjskiej pozostaje futbol. Powstaje plan piłkarskiego pojedynku: Niemcy – Jeńcy. Dla nazistów ma to być okazja do pokazania swej wyższości nad innymi nacjami, również na futbolowej murawie. Z kolei jeńcy i francuski ruch oporu chcą wykorzystać mecz do ucieczki na wolność.

Projekcja filmu na placu pod ORP „Odważnym” rozpocznie się 14 lipca (piątek) o 21.30 a w trakcie 30 minutowej przerwy na widzów czeka wiele, również „piłkarskich” atrakcji”.

Całość nocnej zabawy na placu przy ul. Słonecznej gratis.