Wakacje w Muzeum

To będą pełne eventów i „słonecznej” oferty wakacje w Muzeum im. Orła Białego. Ich prawdziwym hitem powinien być II Ogólnopolski Zlot Marynarzy.

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia, na które zaprasza w wakacje muzeum:

14.07. , godz. 21.30 – kino nocne: „Ucieczka do zwycięstwa” (seans dwugodzinny). W przerwie zabawy z nagrodami. Seans na wolnym powietrzu, pod ORP „Odważny”. Wstęp wolny.

01.08.,  godz. 17. – „Godzina W” – event patriotyczny. Wstęp wolny.

15.08., godz. 11-18 – Dzień Wojska Polskiego. Piknik z udziałem stowarzyszenia miniatur wojskowym rctank.pl (m.in. przejazd miniaturowej kolumny wojskowej odwzorowanymi ulicami naszego miasta).

25-27.08. – II Ogólnopolski Zlot Marynarzy. Wśród towarzyszących mu imprez sobotni (26.08.) koncert „Skarżysko-Kamienna - ludziom morza”, z udziałem grup: „Old Mariners”, „Klimat”, „Sufler” (godz. 17-21). Wstęp wolny.

W miesiącach lipiec – sierpień Muzeum zaprasza grupy zorganizowane na warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz ogniska.

Począwszy od 1 lipca dzieci z aktualną legitymacją szkolną wydaną przez placówki prowadzone przez Gminę Skarżysko-Kamienna mają wstęp wolny w godz. 17-20, od poniedziałku do piątku. Oferta dotyczy turystów indywidualnych. Nie dotyczy płatnych eventów.

Ponadto, w każdy piątek Muzeum zaprasza w godz. 12-15 na strzelnicę ASG i „czołgodrom”.

Przejazdy pojazdem GAZ 67 – B, po wcześniejszym zapisie telefonicznym.

W okresie wiosenno-letnim Muzeum jest czynne w godz. 8-20.

Patronat nad całością imprez wakacyjnych sprawuje Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej.