W Dzień Wojska Polskiego – czołgi na ulicach Skarżyska

Już dziś warto sobie zarezerwować czas na 15 sierpnia w Skarżysku-Kamiennej. Jak co roku, z okazji Dnia Wojska Polskiego, skarżyskie Muzeum przygotowuje piknik, na którym tym razem nie zabraknie atrakcji bezpośrednio nawiązujących do 100 – lecia „grodu kolejarzy”.

Tak jak w dwóch poprzednich latach wielką atrakcją imprezy będzie grupa rctank.pl, ze swoimi miniaturami obiektów wojskowych, najczęściej nawiązujących do II wojny światowej. Tym razem, na prośbę gospodarzy imprezy, rctank.pl przygotowało prezentację, w której zdalnie sterowane „polskie” konstrukcje z okresu I i II wojny światowej, przejadą wybranymi ulicami Skarżyska-Kamiennej.

Wojskowe miniatury to, rzecz jasna nie jedyne atrakcje tego szczególnego dnia na muzealnym placu. Czynna będzie strzelnica, czekać będą konie, przejazdy samochodem GAZ 67 - B i liczne stragany gastronomiczne.

Całość zaplanowano w godz. 11-18, a szczegóły eventu już wkrótce.