Siatkarze z „srebrnej” drużyny i wiele innych atrakcji dwudniowego pikniku

Przez dwa dni (10-11 czerwca) Muzeum im. Orła Białego zaprasza na III Piknik Gastronomiczny: „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”. Obok atrakcji gastronomicznych i wszystkiego tego, czym żyje skarżyska placówka każdego dnia, nie zabraknie takich „dodatków”, jak niedzielna wizyta siatkarskich wicemistrzów Polski sprzed 31 lat – kadetów ZKS Skórzani Skarżysko.

31 lat temu drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Wierzbowicza sięgnęła po drugie miejsce siatkarskich mistrzostw Polski kadetów, ulegając w finale turnieju zespołowi Carina Gubin 2:3. Biorąc pod uwagę gry zespołowe było to największe osiągniecie skarżyskich sportowców w 100 – letniej historii naszego miasta. Trzy dekady później „srebrni” siatkarze będą nie tylko wspominać tamte mecze, ale rozdadzą wśród uczestników pikniku kilkadziesiąt piłek. Na placu przy ul. Słonecznej pojawią się w niedzielę o godz. 14.

Każdego dnia piknik odbywać się będzie w godz. 11-18 a atrakcje zostały rozłożone tak, by zadowolić publiczność, niezależnie od chwili przyjazdu. Poniżej prezentujemy poszczególne atrakcje, zagwarantowane jedynie w dni pikniku.

10.06. (sobota)

Wejścia na kuter ORP Odważny w godz. 11-12.30

Przejazdy samochodem GAZ 67  - B w godz. 13.00-18.00

Występy grupy rekonstrukcyjnej III Okręgu Policji Państwowej – Komisariat w Radomiu w godz. 11-18

Przejazdy konne w godz. 13.30-18.00

Ponadto Muzeum zaprasza do kilkunastu stoisk gastronomicznych, na strzelnicę ASG, czołgodrom i do oglądania całości swoich zbiorów.

Gościem Pikniku w sobotę będzie Miss Skarżyska – Agata Zając

11.06. (niedziela)

Przejazdy samochodem GAZ 67  - B w godz. 11.00-14.30

Wejścia na kuter ORP Odważny w godz. 15.00-18.00

Spotkanie ze „Srebrną Drużyna” – godz. 14

Przejazdy konne w godz. 11-18

Ponadto Muzeum zaprasza do kilkunastu stoisk gastronomicznych, na strzelnicę ASG i do oglądania całości swoich zbiorów.