Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Weekend w Muzeum: od czwartkowego południa do końca „gastronomicznej” niedzieli

„Długi” weekend będzie doskonałą okazją do wizyty w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. W Boże Ciało placówka jest czynna od godz. 12 a atrakcją sobotnio – niedzielną ma być II Piknik Gastronomiczny „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”

To będzie obfitujący w atrakcje weekend w Muzeum. W świąteczny czwartek, od południa na turystów czekają wszystkie muzealne atrakcje i jak w każdy „wolny” dzień posiłki serwowane na tutejszym placu.

Sobota i niedziela przyniesie zapowiadane już atrakcje związane z dwudniowym piknikiem gastronomicznym. W oba dni potrwa on w godz. 10-19. Na przybyszy czekać będzie kilkanaście stoisk z jadłem, łakociami i napojami  a obok tego czynna będzie strzelnica ASG, przejazdy konne i czołgodrom.

Swoich fanów będzie mieć zapewne grupa „Tylko klasykiem”, która zaprezentuje kilkadziesiąt „starych” pojazdów. Z kolei Grupa Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej z Radomia pokaże wystawę powtarzalnych karabinów piechoty opracowanych konstrukcyjnie od drugiej połowy XIX wieku do wczesnych lat XX. Prezentacja dla publiczności nosić będzie tytuł „Nauka o broni”.

To tylko część z atrakcji, które czekają  w skarżyskim Muzeum podczas pikniku. Poniżej prezentujemy „świąteczny” grafik pracy placówki.

 

Czwartek (Boże Ciało): muzeum czynne w godz. 12-20

Piątek: 8-20

Sobota: 8-20 (w godz. 10-19 Piknik Gastronomiczny)

Niedziela: 8-20 (w godz. 10-19 Piknik Gastronomiczny)