Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Udany powrót „Nocy Muzeów”

Mimo chłodnego wieczoru około 300 osób odwiedziło skarżyskie Muzeum im. Orła Białego podczas tegorocznej „Nocy Muzeów”. Do całych swoich zasobów miejscowa placówka dodała oprowadzanie z przewodnikiem z przełomu XIV i XV wieku oraz spotkania z żołnierzem „amerykańskich sił zbrojnych”.

Pierwsi chętni do skorzystania z „dobrodziejstw nocy” stawili się przed bramami Muzeum dobrze przed godz. 19, o której to godzinie placówka rozpoczynała tegoroczną akcję.  Trwała ona przez trzy godziny i choć majowy wieczór nie bił rekordów ciepła na placu i w muzealnym budynku spotkać można było przybyszy w każdym wieku. Turyści chętnie robili sobie zdjęcia z wędrującymi pomiędzy obiektami: amerykańskim „marines” i mieszczaninem z końca średniowiecza. Spore zainteresowanie wzbudzał też odnowiony BTR 40

Obok miejscowych nie zabrakło osób przybyłych z Ukrainy a o tym szczególnym dla muzeów dniu pamiętali: m.in. dr Piotr Kardyś, dr Jerzy Piątkowski, członek społecznej Rady Muzeum Bogusław Ciok, czy jeden z liderów muzycznej grupy „Klimat” Mariusz Kaczmarczyk. Grono lokalnych historyków uzupełnił Tomasz Nowak, który z wielkim zainteresowaniem oglądał, otwartą przed tygodniem ekspozycję „Order Orła Białego w dziejach orderów polskich i europejskich”.

Na tych, którzy nie mogli doczekać się kolacji czekał muzealny bigos serwowany przez „Dobre jadło” i gorąca herbata.

Następna „Noc Muzeów” już za rok, ale wcześniej, bo 29 maja, Muzeum im. Orła Białego zaprosi na Dzień Dziecka i moc atrakcji z nim związanych. Wstęp dla milusińskich do lat 10 będzie w tym dniu gratis.