Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Trzynasty z nagrodami!

To będzie prawdziwie szczęśliwy trzynasty, bo w najbliższy wtorek Muzeum im. Orła Białego zaprasza na dwa eventy gratis a w dodatku z  możliwością zdobycia nagród. Najpierw, na muzealnym placu odbędzie się historyczna debata a wieczorem zobaczymy ekranizację „Faraona”.

Punktualnie o godz. 12.00 rozpocznie się debata poświęcona 500. rocznicy zawieszenia Dzwonu Zygmunt. Jej uczestnikami będą: prof. zw. dr hab. Wojciech Iwańczak, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeusz Sikora oraz dr Jerzy Piątkowski. Historycy odniosą się zarówno do zdarzeń, którym towarzyszył „Zygmunt”, jak i do jego średniowiecznych „patronów”. Nie zabraknie też ciekawostek i legend związanych z krakowskim jubilatem. Na uczestników, zarówno tych na placu  Muzeum, jak i na FB, czekają nagrody a wszyscy bezpośredni słuchacze zaproszeni zostaną na lody.

O 21.30. rozpocznie się seans filmu „Faraon”. Obraz Jerzego Kawalerowicza na podstawie prozy Bolesława Prusa, który wchodził na rodzime ekrany 55 lat temu, trwa 180 minut. Projekcja na placu muzealnym jest prezentem gratis a dodatkowo, wśród widzów rozlosowane zostaną dwa tuziny nagród, w tym tak atrakcyjne, jak darmowy wynajem miejsca pod ognisko. Ci, których w czasie emisji dopadnie głód będą mogli zrobić stosowne zakupy na muzealnym grillu.