Sobota i niedziela z „jadłem” w Muzeum

Najbliższa sobota i niedziela będą w skarżyskim Muzeum dniami pikniku gastronomicznego. Plac przy ul. Słonecznej zapełni się straganami kilkunastu wystawców jadła i napoju nawiązujących do specjałów sprzed 200 laty. Nie zabraknie też występów artystycznych i stoisk wojskowych a gościem specjalnym niedzielnego dnia imprezy będzie półfinalistka Master Chef Junior Natalka Tokarska.

„Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu” – to motyw przewodni weekendowego spotkania przy ul. Słonecznej. Nie zabraknie więc dawnych miodów, serów, ciast, wędlin i pierogów. Coś dla siebie znajdą smakosze potraw rybnych. Jak na „wojskowe” muzeum przystało, nie zabraknie też kaszy i grochówki. Będzie również plac zabaw dla dzieci.

Gośćmi niedzielonego dnia pikniku zostaną żołnierze z Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.  Świętokrzyską kuchnię nawiązującą do potraw sprzed dwóch wieków zaprezentuje w tym dniu Natalia Tokarska. Na swoich  amatorów czekać będą przejazdy konne.

Wiele ciekawych rzeczy będzie się również działo „po drugiej stronie ulicy”, czyli w ruinach wielkiego pieca. Tu stacjonować będzie grupa rekonstrukcyjna „GROT”. Rekonstruktorzy prezentować będą ubiór, uzbrojenie i taktykę walki w Powstaniu Styczniowym. Z kolei pracownicy Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu pokażą jak kuć kosy, odlewać kule i sylwetki ołowianych żołnierzyków.

Nie zabraknie też oprawy artystycznej a lata 80. przypomni skarżyski „Klimat”.

Impreza, w oba weekendowe dni odbywać się będzie w godz. 11-20.