Wtorkowe południe z „oscarową” debatą i nagrodami

Już we wtorek (16.03.) zapraszamy na nasz FB, gdzie obserwować będzie można godzinną debatę poświęconą polskim oscarowym nominacjom dla filmów historycznych. W spotkaniu, które rozpocznie się w samo południe uczestniczyć będą filmoznawca Jarosław Skulski oraz polonistka Małgorzata Girgiel.

Debata będzie okazją zarówno do przypomnienia okoliczności powstawania najbardziej znanych polskich historycznych produkcji nominowanych w kategorii „nieanglojęzycznej”, jak i omówienia teraźniejszości nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

W trakcie spotkania jego uczestnicy zadawać będą związane z tematem pytania, a odpowiedzi zamieszczane na  muzealnym  FB będą następnie nagradzane przez organizatora debaty. Całość, począwszy od godz. 12 na FB Muzeum im. Orła Białego. Tam też pytania, odpowiedzi a wreszcie nagrody.