Color II Color I

Aktualności

Strzeleckie pożegnanie lata w Muzeum

„Ostrym” strzelaniem z karabinków ASG pożegnali lato w niedzielne popołudnie odwiedzający skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Nie zabrakło również chętnych do słuchania utworów z lat 80 i 90., które zaprezentowała grupa „Klimat” oraz tych, którzy wczuwali się w atmosferę Września 1939 przy rekonstrukcji  radomskich policjantów.

Zawody strzeleckie, które już tradycyjnie przygotował Klub Strzelecki Patria odbyły się w trzech kategoriach: młodzicy , juniorzy i open. W poszczególnych trzy pierwsze miejsca zajmowali: Jacek Sławek , Anna Tchórzewska, Maciej Jabłoński (open); Olaf Buczek, Jakub Stępnik, Krzysztof Pikor, Mariusz Senator (juniorzy); Florian Szczęsny, Alan Saja, Sara Kutwin (młodzicy).

Pokazy Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu przykuwały uwagę wielu, a komentarz Pawła Murawskiego wyjaśniał wszystko. W muzealny krajobraz wtopiły się przeboje „Kombi”, Budki Suflera”, czy Krzysztofa Krawczyka śpiewane przez Grupę Muzyczną „Klimat”. Swoich fanów mieli też skarżyscy „Strzelcy”, którzy nie tylko prezentowali nowoczesną broń, ale i przypominali zasady pierwszej pomocy.

Na pierwsze 50 osób, które zakupiły bilety czekały nagrody – niespodzianki.

Choć było to „Strzeleckie Pożegnanie Lata”, to jeśli aura pozwoli, na  muzealnym placu przy ul. Słonecznej już wkrótce znów „będzie się działo”.

Muzeum serdecznie dziękuje za wkład pracy wszystkim występującym, a szczególnie Klubowi Strzeleckiemu „Patria” (twórcy głównej atrakcji popołudnia) i niezawodnemu Miejskiemu Centrum Kultury.