LIVE z Jerzym Stopą w 40 rocznicę Porozumień Sierpniowych

Niemal w przeddzień 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych z 1980 roku, Muzeum im. "Orła Białego" zaprasza na spotkanie LIVE  z Jerzym Stopą. Jeden z bohaterów i twórców Pierwszej "Solidarności" z 1980 roku, aktywny uczestnik i organizator oporu przeciwko komunistycznej dyktaturze. Represjonowany w stanie wojennym i w latach 80. za działalność opozycyjną. W wolnej Polsce działacz społeczny i samorządowy. Miłośnik lokalnej historii i dziejów kolejnictwa. Odznaczony za działalność opozycyjną. Jerzy Stopa jest Przewodniczącym Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Świętokrzyskiego.

Cieszymy się, że Pan Jerzy przyjął zaproszenie od Muzeum im. "Orła Białego" do udziału w spotkaniu w 40 rocznicę Porozumień Sierpniowych, które były początkiem drogi do Wolnej Polski. O tych historycznych wydarzeniach, o których młodzi uczą się z podręcznika opowie ich aktywny animator i uczestnik. Rozmowę z naszym Bohaterem może obejrzeć każdy zainteresowany, bowiem będziemy ją transmitować NA ŻYWO w mediach społecznościowych ( Facebook ).

Zapraszamy do spotkania z legendą "Solidarnośći" i opozycji demokratycznej z terenu Skarżyska-Kamiennej.

Bądźcie z nami w piątek 28 sierpnia o godz. 9.15

TRANSMISJA LIVE na FACEBOOK  KLIKNIJ TU