Color II Color I

Aktualności

Zabawa z dziećmi, mamami i samorządowcami.

Kapryśna aura nie przeszkodziła w niedzielnej (31.05) zabawie na placu Muzeum im. Orła Białego. Z zachowaniem wszystkich koniecznych względów epidemiologicznych, w popołudniowych uciechach wzięło udział przeszło 250 osób.

Liczne „scenki”, które zagościły na muzealnym placu bywały chwilami oblężone i doprawdy trudno powiedzieć czyje cieszyły się największym powodzeniem. Mocnym echem odbiły się… wystrzały z działa, na początek i zakończenie imprezy. Swoich zwolenników miały zagadki muzyczne, broń od X wieku, aż po czasy współczesne oraz stoiska MESKO S.A. i Wojskowej Komendy Uzupełnień. Swoich fanów mieli „Strzelcy” a zagorzałych zwolenników gromadziły też konie. Nie zabrakło smakoszy lodów. „Głębokiej analizie” poddawano naszą „jednodniówkę”, przypominającą 30 – letnią historię lokalnego samorządu. Wspólnie bawiły się mamy, dzieci i samorządowcy. Wśród gości nie zabrakło zastępców prezydenta miasta Krzysztofa Myszki i Andrzeja Brzezińskiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bogusława Cioka.

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej serdecznie dziękuje Miejskiemu Centrum Kultury za profesjonalne nagłośnienie imprezy a przedstawicielom środków masowego przekazu za jej rozpropagowanie.