Color II Color I

Aktualności

Od Santany po „Budkę Suflera” - na muzealnym placu

Muzyka z lat 70., przeboje polskiego rocka i wszystko co uwielbia, spragniona rozrywki polska dusza rozbrzmiewało w niedzielne popołudnie i wieczór na placu Muzeum im. Orła Białego. W trzech 45 – minutowych eventach wystąpił skarżyski muzyk Mariusz Kaczmarczyk.
Teren muzeum zapełnił się tym razem samochodami, z których można było słuchać muzycznych przebojów: Franka Sinatry, Perfectu, Lady Pank, Lombardu, Budki Suflera i innych. Publiczność, klaksonami podziękowała artyście za zgotowane jej wrażenia.
Gościem honorowym była Natalka Tokarska, która znalazła się w najlepszej szóstce młodych polskich kucharzy. Półfinalistce MasterChefa i jej rodzicom gratulował prezydent miasta Konrad Krönig i dyrektor Muzeum Grzegorz Bień.
Muzeum im. Orła Białego serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy kupując bilety na wydarzenie wsparli placówkę, w ciekawych, ale trudnych dla kultury czasach. Warto dodać, że wielu przyjaciół naszej jednostki zakupiło bilety, choć z różnych względów nie mogli uczestniczyć w niedzielnym przedsięwzięciu.
Dziękujemy też przedstawicielom środków masowego przekazu, którzy dotarli ze swą informacją do wielu zainteresowanych. Swoją dobrą robotę wykonali, jak zwykle, nasi Przyjaciele z Miejskiego Centrum Kultury.
Osobne podziękowania kierujemy do wykonawcy – Mariusza Kaczmarczyka. Bez niego ten wieczór na Rejowie byłby pozbawiony muzycznego uroku. Warto dodać, że artysta wystąpił całkowicie gratis.

Foto. Dariusz Turek