Color II Color I

Aktualności

Pamiątkowa moneta zasili konto skarżyskiego szpitala

800 zł zaoferował ofiarodawca posługujący się nickiem Tom Go  za unikatową monetę ofiarowaną przez Muzeum im. Orła Białego. Kwota zasili konto walczącego z pandemią skarżyskiego szpitala. Numizmat był jedną z cenniejszych pamiątek, otrzymanych przez placówkę z okazji niedawnego 50 – lecia jej istnienia.
Moneta Narodowego Banku Polskiego wybita w ramach programu „MyPolacy 1918-2018” została wykonana przez Mennicę Polską S.A. na zlecenie Narodowego Banku Polskiego. Unikatowy  przedmiot podarował naszemu muzeum zastępca dyrektora NBP O. Kielce Krzysztof Szczerba podczas majowej (2019 r.) konferencji z okazji 180. rocznicy budowy Huty Rejów. Certyfikat monety z wizerunkiem Romana Rybarskiego (cykl „Wielcy Polscy Ekonomiści”) podpisał prezes NBP Adam Glapiński. Sama licytacja trwała od 3 kwietnia aż po piątkowe (17.04) południe.
Muzeum im. Orła Białego serdecznie gratuluje i dziękuje darczyńcy, który zwyciężył w licytacji. Pozostałym osobom, które w niej uczestniczyły, jako nagrody pocieszenia oferuje bilety wstępu dla sześciu osób.