Color II Color I

Aktualności

Licytujemy na potrzeby naszego szpitala!

To jedna z najcenniejszych pamiątek, którą zapamiętamy z minionego 50 – lecia naszego Muzeum – unikatowa moneta Narodowego Banku Polskiego wybita w ramach programu „MyPolacy 1918-2018”. Dziś przeznaczamy ją na licytację na rzecz potrzeb Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej.

Numizmat wybity przez Mennicę Polską S.A. na zlecenie NBP podarował naszemu muzeum zastępca dyrektora NBP O. Kielce Krzysztof Szczerba podczas majowej (2019 r.) konferencji z okazji 180. rocznicy budowy Huty Rejów.

Certyfikat monety z wizerunkiem Romana Rybarskiego (cykl „Wielcy Polscy Ekonomiści”) podpisał prezes NBP Adam Glapiński. Załączone do publikacji fotografie obrazują parametry kolekcjonerskiego „cacka”. Dodatkiem do całości jest okolicznościowa torebka NBP.

Cena wywoławcza monety to 500 zł. Licytować można od dziś (3 kwietnia) do dnia 17 kwietnia, godz. 12.00. Licytacja odbywać się będzie za pośrednictwem naszej strony Facebookowej. Wszystkim uczestnikom licytacji, którzy zadeklarują swoje kwoty, ale nie wylicytują głównej nagrody, jako nagrody pocieszenia, oferujemy gratisowe bilety do naszego muzeum dla sześciu osób.

Kwota, za którą zostanie sprzedana moneta zasili konto Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.