Color II Color I

Aktualności

Nauczyciele na szkoleniu w muzeum

Nauczyciele z powiatu skarżyskiego wzięli udział w szkoleniu, które odbyło się 24 lutego w Muzeum im. Orła Białego. Konsultanci z Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytutu Pamięci Narodowej przygotowali ich do wojewódzkiego quizu „Udział Polaków w Letnich Igrzyskach Olimpijskich”.

Szkolenie jest elementem innowacyjnego projektu o charakterze edukacyjnym „Polscy Olimpijczycy-Patrioci”. Honoruje 100 – lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Projekt jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych. Obejmuje quiz wiedzowy i projekt gry planszowej poświęconej polskim olimpijczykom. Do całości muszą przygotować swych podopiecznych nauczyciele. Większość z nich to przedstawiciele „katedr” – Wiedza o Społeczeństwie i Wychowanie Fizyczne. Wśród honorowych patronów przedsięwzięcia jest, m.in.: Polski Komitet Olimpijski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Projekt potrwa do czerwca tego roku a wśród jego aktywnych uczestników są tak znani olimpijczycy z naszego regionu jak choćby Mirosława Sarna czy Sławomir Szmal.