Color II Color I

Aktualności

Uczniowska noc z „bezpieczeństwem” w muzeum

Już 20 marca Muzeum im. Orła Białego zorganizuje kolejną edycję „Nocy naukowców”. Tym razem tematem spotkania jest przedmiot Edukacja dla Bezpieczeństwa a słuchaczami będą uczniowie z trzech miast.

Zgodnie z podstawą programową tego przedmiotu dla liceów ogólnokształcących i techników tematyką lekcji będą, m.in.: „choroby cywilizacyjne” i „ostrzeganie ludności o zagrożeniach i alarmowanie”. Do muzeum przyjedzie po jednej klasie z I LO w Starachowicach, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 z Końskich oraz skarżyskiego II LO. W ramach zajęć przeprowadzone zostaną trzy godziny lekcyjne, każda po 30 minut. Podobną długość mieć będą przerwy. W ich trakcie uczniowie będą mogli zwiedzać muzeum, skorzystać z bufetu i muzyki „na żywo”.

Całość zajęć, wraz ze zwiedzaniem placówki jest gratis. Lekcje przeprowadzą nauczyciele Edukacji dla Bezpieczeństwa ze szkół w Kielcach i Skarżysku. Odbywać się one będą w pomieszczeniach wystawowych muzeum. Pierwsza lekcja rozpocznie się o godz. 17.30 a ostatnia zakończy około 20.00.

Będzie to już druga edycja „Nocy naukowców” w Muzeum im. Orła Białego. W pierwszej (11 października 2019) licealiści z Suchedniowa i Skarżyska zmierzyli się z matematyką, historią i przyrodą.