„Szlakiem Orła Białego” pójdą wszystkie szkoły

Wszystkie skarżyskie szkoły podstawowe odpowiedziały na apel Muzeum im. Orła Białego zgłaszając swój akces na wtorkowy (11 luty) „Szlak Orła Białego”. W 80. rocznicę egzekucji 360 członków tej organizacji („Orzeł Biały”) uczniowie najstarszych klas odwiedzą najpierw Izbę Pamięci w Szkole Podstawowej nr 1 a potem wystawę „Długa na noc pełna koszmarów . Skarżysko- Kamienna w okresie II wojny światowej” w Miejskim Centrum Kultury.
Począwszy od godz. 8.30, dzięki uprzejmości Dyrekcji SP 1, w miejscowej Izbie Pamięci – miejscu gdzie przetrzymywano i torturowano późniejszych skazańców, meldować się będą młodzi ludzie z wszystkich szkół. Całość spotkań, w których uczestniczyć będą skarżyscy muzealnicy potrwa do godz. 13. „Szlak Orła Białego” to swego rodzaju edukacyjny wstęp do uroczystości, które 16 lutego zaplanowano w kościele a potem na mogile w dzielnicy Bór. Przed 80 laty dokonano tam masowej egzekucji na polskich patriotach, którzy nie pogodzili się z hitlerowską okupacją.