Czwartkowy gratis w muzeum dla „reprezentacji” skarżyskich szkół

Każda ze skarżyskich szkół podstawowych będzie mogła w najbliższy czwartek (24.10) przyprowadzić do Muzeum im. Orła Białego grupę 25 uczniów w ramach „gratisowego” pożegnania z sezonem turystycznym. Zwiedzanie będzie trwało 90 minut i obejmie zarówno ekspozycję zewnętrzną, jak i muzealia zgromadzone „pod dachem”. Obchodzące w tym roku swe 50 - lecie muzeum chce, po raz kolejny, otworzyć podwoje przed najmłodszymi. Stąd też darmowa oferta skierowana do uczniów wszystkich skarżyskich podstawówek. Muzealnicy będą na nich czekać w dwóch turach w godz. 9-10.30 i 11-12.30. Warto dodać, że od początku września z oferty naszego muzeum skorzystało około 2 tysięcy uczniów ze szkół z całego kraju. Zamówienia na trzygodzinne spotkania warsztatowe i ogniska sięgają wciąż do połowy listopada.