Warsztaty Filmoznawcze

W październiku odbyły się warsztaty filmoznawcze organizowane przez Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej w ramach projektu „Prawda czasu i prawda ekranu”. Zajęcia odbywały się w szkołach, które zgłosiły wcześniej swoje zainteresowanie warsztatami: w SP nr 7, II LO oraz Zespół Szkół Technicznych. Zajęcia poprowadził pan Jarosław Basaj- nauczyciel, animator i jeden z liderów Filmoteki Szkolnej w Radomiu. Młodzież w niekonwencjonalny sposób miała szansę poznać wybrane zagadnienia z historii kina. Szczególny nacisk położony został na kwestie filmów dokumentalnych i reportaży.

Warsztaty są częścią projektu „Prawda czasu i prawda ekranu” realizowanego przez Muzeum im. Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura- Interwencje 2018”.

Poniżej fotogaleria