Zakończenie "Korowodu Niepodległości".

Od października 2017 Muzeum uczestniczyło w projekcie "Korowód Niepodległości" prowadzonym przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego. "Korowód" gościł w 13  powiatach  województwa świętokrzyskiego. Spotkania z młodzieżą, oprócz ciekawych lekcji historii, składały się z równie interesujących zabaw oraz swoistego odkrywania historii poprzez mobilną, interaktywną wystawą. Wszyscy mieli okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz przy fotościance, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzymał również specjalnie przygotowane „Elementarze Młodego Patrioty”.

Muzeum im. Orła Białego podczas "Korowodu Niepodległości" prezentowało wystawę mobilną "Broń żołnierza polskiego w XX w.". Ostatnie spotkanie miało miejsce w Suchedniowie 14 maja 2018 r. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  z Suchedniowa