Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Już 150 uczniów zapisanych na „palmową” inaugurację sezonu

Już 150 uczniów zgłosiły szkoły podstawowe do udziału w zbliżającej się „palmowej” inauguracji sezonu turystycznego dla najmłodszych. 22 marca, jak roku Muzeum im. Orła Białego zaprasza na gratisowe zajęcia z typowymi wielkanocnymi atrakcjami.

Uczniowie skarżyskich szkół podstawowych, bo do nich kierowane jest przede wszystkim zaproszenie, odwiedzą Muzeum w dwóch turach, tj. w godz. 9-11 i 11-13. Jak dotąd akces zgłosiło już pięć z  nich. Na dwugodzinny pobyt w Muzeum składać się będzie tradycyjnie nauka zaplatania palm wielkanocnych oraz tegoroczna nowość – „lepienie” baranka wielkanocnego. Uczniowie odwiedzą też strzelnicę ASG.

Jak zawsze, w „palmowe arkana” wprowadzać będzie milusińskich, zaprzyjaźniona ze skarżyskim Muzeum artystka z Wilkowa Aleksandra Gawrońska. Z kolei „ulepione” baranki zjeść można będzie „na miejscu”.

Szkoły potwierdzają swój udział w inauguracji do 14 marca pod muzealnym numerem tel. 41 25 20 231. Inne grupy zorganizowane, które chcą uczestniczyć w zabawie proszone są o zgłoszenia pod tym samym numerem.