Muzeum zaprasza na darmowe projekcje nagrodzonych z „Grand OFF”

Jak co roku, Muzeum im. Orła Białego zaprasza 12 grudnia na gratisowe pokazy filmów nagrodzonych podczas 16. Grand OFF im. Witolda Kona.  W ramach Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Niezależnych jury, w 11 kategoriach nagrodziło autorów i wykonawców z siedmiu krajów.

Pokazy, które proponuje Muzeum adresowane są przede wszystkim do grup zorganizowanych. Każdy z nich trwać będzie około 90 minut. Wśród prezentowanych obrazów znajdzie się, m.in. uznany za najlepszą polską produkcje film w reżyserii  Adama Hartwińskiego i ze zdjęciami Michała Konopki pt. „Po pierwsze…”

W gronie nagrodzonych w kategoriach najlepsze: scenariusz, aktor, aktorka, reżyseria, montaż, dokument, zdjęcia, scenografia, fabuła, animacja i film polski znalazły się produkcje z siedmiu krajów. Są to USA, Francja, Włochy, Niemcy, Ukraina, Gruzja i Polska.

Ze względu na trudną tematykę społeczną, podejmowaną w filmach, adresowane są one począwszy od młodzieży ze szkół ponadpodstawowych a dalej dedykowane wszystkim grupom osób dorosłych lub indywidualnym kinomanom.

Projekcje w dniu 12 grudnia zaplanowano w sali wystawowej Muzeum przy ul. Słonecznej 90 w godz.: 9.00, 10.45, 12.30, 14.15, 16.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o telefoniczne zgłaszanie akcesu do uczestnictwa w przeglądzie, od poniedziałku do piątku, pod muzealnym numerem tel. 41 25 20 231, w godz. 9-15, do dnia 8 grudnia.