Seanse o błogosławionych z Markowej w Muzeum

Sześć seansów filmu pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” zaprezentowało we wtorek (17.10) skarżyskie Muzeum
im. Orła Białego. Tragedia sprzed niemal 80 lat została pokazana na kadrach nakręconych przez Dariusza Walusiaka.

Muzealne seanse cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem a oglądała je publiczność w każdym wieku, od uczniów końcowych klas szkoły podstawowej, poprzez licealistów a na seniorach skończywszy.

Film, który ukazuje niezwykła historię zwykłych ludzi z podkarpackiej wsi, którzy nie wahali się narażać własnego życia dla innych, wywołał żywe reakcje publiczności. Dla większości jest on z jednej strony świadectwem krzywd wyrządzanych przez niemieckiego okupanta Żydom i Polakom, z drugiej zaś dowodem jak wiele zdziałać może wzajemna miłość człowieka do człowieka.

Oni (Ulmowie) oddali swe życie, by ocalić innych, my musimy tych „innych” po prostu więcej kochać.