Świat toruńskiego piernika

Muzeum im. Orła Białego od 22 lipca gości interaktywną wystawę pt. „Świat toruńskiego piernika”. Ekspozycja stylizowana jest na drewnianą kogę nawiązującą do żaglowców handlowych pływających po Morzu Bałtyckim i Północnym do XVI wieku.

Na wystawie można zobaczyć oryginalne, zabytkowe obiekty m.in. eksponaty słynnej toruńskiej kolekcji kunsztownie rzeźbionych form piernikowych oraz późnośredniowieczne naczynia z przełomu XIX i XX wieku. Ekspozycję uzupełniają pomoce dydaktyczne, aromatyczne i egzotyczne przyprawy, plansze informacyjne, archiwalne zdjęcia i plakaty oraz ucharakteryzowane na piekarza, kramarkę, kupca i sklepikarkę manekiny. Integralną częścią wystawy są warsztaty dla gości indywidualnych i grup, w trakcie których można samodzielnie wypiec dekoracyjne pierniki ozdobne o tradycyjnych kształtach.

Zwiedzanie z przewodnikiem i warsztaty własnoręcznego formowania
pierników dekoracyjnych o pełnych godzinach:
lipiec, sierpień – dni powszednie od 10.00 do 16.00 (ostatnie wejście o godz 15.00)
sobota, niedziela – 14.00 - 19.00 (ostatnie wejście o godz 18.00)
wrzesień, październik, listopad – dni powszednie od 10.00 do 15.00
Cena biletu – 5 zł.