Kolędowali w Muzeum

Przez niemal cztery godziny płynęły najpiękniejsze polskie kolędy, którymi dwie grupy dzieci „uraczyli” skarżyscy muzealnicy. Pieśniom towarzyszyły wspomnienia o zmieniającym się wizerunku polskiego i obcego żołnierza, a młodzi goście mogli założyć stroje rycerzy i żołnierzy.

Tekstów i śpiewu rodzimych kolęd uczyli Agnieszka i Mariusz Kaczmarczykowie, wspomagani przez muzealników. W przerwach dzieciom prezentowano ubiory polskich żołnierzy z różnych epok a o ich roli i znaczeniu barwnie opowiadał Mieszko Ogonowski.

W obu częściach piątkowego kolędowania uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Szydłowca  oraz skarżyskich świetlic środowiskowych. Nie zabrakło też, przygotowanych przez skarżyskich muzealników – słodkich fantów.

Kolęda, która tym razem „wystąpiła” w mundurze, najwyraźniej spodobała się młodym gościom, którym nie zabrakło wokalnego talentu.