Logo
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hosting/www/muzeum.skarzysko.pl/www/templates/muzeum_im_orlabialego/html/com_content/article/default.php on line 15

IV Zlot Marynarzy

Zapraszamy wszystkich służących w Marynarce Wojennej RP na IV ZLOT MARYNARZY, który odbędzie się w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej w dniach 29 - 31 sierpnia 2025 roku. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rezerwistów Marynarki Wojennej. 
To doskonała okazja do integracji środowiska w scenerii muzealnej kolekcji militariów - jednej z największych w kraju. Nad wszystkimi góruje sylwetka kutra torpedowego KTD 458 ORP "Odważny". To z Rejowa pochodził jego konstruktor Ś.P. inż. Dionizy Wiśniewski. Biuro konstrukcyjne którym wiele lat kierował może poszczycić

Organizując Zlot chcemy promować historię naszego "Odważnego", ale przede wszystkim upamiętniamy ludzi morza, którzy pełnili służbę w MW - nie tylko na jednostkach proj. 664...

ORP Odważny to duma i chluba Muzeum w Skarżysku-Kamiennej. Jedyny zachowany na świecie okręt projektu 664 możemy podziwiać na ekspozycji plenerowej. Stanowi on jeden z najcenniejszych eksponatów kolekcji militarnej muzeum. Historia budowy i eksploatacji okrętu jest krótka, ale bardzo intensywna. W służbie Marynarki Wojennej był zaledwie 13 lat, ale na koncie nasz ORP Odważny o nr 458 ma „rolę” w filmie „Podróże Pana Kleksa”.

Od prawie pięciu lat doskonale układa się współpraca Muzeum im. Orła Białego ze Stowarzyszeniem Rezerwistów Marynarki Wojennej. Marynarze wspierają nas w licznych działaniach, a zwłaszcza w organizacji kolejnych edycji zlotu. Podziękowania składamy na ręce Prezesa Romana Szychowskiego i mamy przekonanie, że owoce tej współpracy będą widoczne również w kolejnych latach.

Ciągle przyświeca nam myśl, aby ten wyjątkowy obiekt muzealny jakim jest ORP Odważny stał się pretekstem do spotkania ludzi, którzy służyli na tych okrętach. Jesteśmy ciekawi spotkania z Państwem i osobistych wspomnień związanych ze służbą na okrętach projektu 664 oraz innych jednostkach MW. 

Oddajemy Marynarzom hołd za ich służbę , zaangażowanie i poświęcenie. Kłaniamy się polskim konstruktorom i budowniczym przemysłu stoczniowego - zadania arcytrudnego w zniszczonej po pożarze II wojny światowej Polsce. 

Cieszy nas to, że dzięki temu wydarzeniu wiele osób może poznać historię okrętu ORP Odważny. Przed I zlotem podjęliśmy działania porządkowe i konserwacyjne. Dzięki nim okręt odzyskał blask, a nasi Goście mieli możliwość wejścia na pokład oraz do "sterówki". Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasze wspólne starania dadzą pozytywne efekty w postaci szerszego zakresu prac konserwacyjnych oraz prac adaptacyjnych dla możliwości zwiedzania okrętu przez publiczność. 

Zapraszamy wszystkich do udziału w Zlocie. Uproszczone formularze znajdują się poniżej w linkach i plikach. 

Więcej info również pod nr tel. 41 252 02 31.

Rezerwacje i opłaty za noclegi we własnym zakresie Uczestników i Gości Zlotu.

Obiady (sobota i niedziela) oraz kolacje (piąte i sobota) dla Uczestników Zlotu po stronie Muzeum (pozostałe osoby tj. GOŚCIE kupują obiady wg uznania we własnym zakresie)

 

Do zobaczeniu w sierpniu. AHOJ ! 

 

REJESTRACJA:

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy o przesłanie na adres pocztowy muzeum:

Muzeum im. "Orła Białego" w Skarżysku-Kamiennej, ul. Słoneczna 90, 26-110 Skarżysko-Kamienna

lub pocztą elektroniczną

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub proszę uzupełnić formularz drogą online klikając w ten link  Zapisy ONLINE

 (Proszę podać: Imię nazwisko, jaki przydział w MW z latami służby, na ile dni zlotu przyjeżdżamy i ile osób towarzyszących) 

i do nas zadzwonić : 41 252 02 31

 

     REGULAMIN       KARTA ZGŁOSZENIA     KLAUZULA INFORMACYJNA      

     PROGRAM ZLOTU

 

 

UWAGA ! ZGŁOSZENIA NA ZLOT PRZYJMUJEMY DO 25 sierpnia włącznie !

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

lub telefoniczny: 41 252 02 31 , kom.: 605 485 130 (całodobowy) 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016