Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Projekty

Skarżyskie Archiwum Cyfrowe

 

Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej otrzymało 4 000 złotych w konkursie grantowym Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam” na realizację projektu Skarżyskie Archiwum Cyfrowe (SAC). Dzięki dotacji, Muzeum zakupiło komputer i wykonało stronę internetową, stanowiącą podstawę projektu. Witryna jest dostępna pod adresem www.archiwum.skarzysko.pl. Zgromadzone są tam materiały dotyczące historii Skarżyska.

 

W bazie znajduje się ponad 300 zdjęć, które zostały podzielone na kilka kategorii i zgodnie z chronologią. Jednak zbiór ten stanowi punkt wyjściowy. Systematycznie jest on uzupełniany o nowe fotografie i dokumenty. Liczymy, że z czasem będzie się on powiększał nie tylko o materiały pochodzące z Muzeum, ale również dzięki aktywności mieszkańców Skarżyska-Kamiennej oraz wszystkich osób zainteresowanych historią miasta.Główną ideą przedsięwzięcia jest nie tylko zbieranie materiałów oraz udostępnianie zbiorów szerszemu odbiorcy, ale również pozyskiwanie niedostępnych dotąd źródeł historycznych – osoby zainteresowane mogą podzielić się swoimi pamiątkami, bez konieczności przekazywania ich placówce. Jeśli mieszkaniec nie chce rozstać się z ważną dla niego rzeczą wystarczy, że dostarczy ją do Muzeum w celu wykonania niezbędnych prac identyfikacyjnych i inwentaryzacyjnych oraz kopii.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wbk fundacja