Logo
Wydrukuj tę stronę

Muzeum zaprasza na dzień Wojska Polskiego

Muzeum zaprasza na dzień Wojska Polskiego

Na piknik z okazji dnia Wojska Polskiego zaprasza w świąteczny poniedziałek 15 sierpnia skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Wśród atrakcji, m.in. stołeczna grupa rekonstrukcyjna oraz słynni modelarze z rctank.pl.

Tegoroczny piknik, w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowano w godz. 10-19. W cenie biletu na każdego z przybyszy czeka szereg atrakcji. Z pewnością znajdzie się wśród nich prezentacja doskonale tu znanej grupy rctank.pl. Ich zdalnie sterowane miniatury czołgów zrobiły w Skarżysku furorę przed rokiem i nie inaczej będzie zapewne i teraz. Możliwość sterowania „czołgowymi cackami” to wielka atrakcja dla zwiedzających  w każdym wieku.

W dwóch kompozycjach zaprezentuje się Stowarzyszenie Artylerii Dawnej „Arsenał”. Stołeczni rekonstruktorzy przywiozą ze sobą średniowieczną bombardę oraz przedstawią się jako działon z okresu Księstwa Warszawskiego.

Wśród licznych atrakcji nie zabraknie też możliwości strzelania z karabinków ASG. Swoje samochody zaprezentuje grupa „Tylko klasykiem”, która imponuje pojazdami z ostatnich kilkudziesięciu lat.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, z pojedynkami na piankową białą broń i strzałami… na bramkę na czele.

Za dodatkową odpłatnością można będzie skosztować wielu, m.in. regionalnych smakołyków oraz spróbować swych sił na kucykach.

O szczegółach sierpniowej imprezy informować będziemy już wkrótce.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016