Logo
Wydrukuj tę stronę

Ferie z Muzeum im. Orła Białego

Ferie z Muzeum im. Orła Białego

Muzeum im. Orła Białego zaprasza dzieci i młodzież odpoczywającą podczas zimowych ferii szkolnych do skorzystania ze swojej oferty.  Są to zarówno zajęcia warsztatowe, jak i ogniska w ruinach wielkiego pieca i inne atrakcje.

Harmonogram spotkań feryjnych przedstawia się w następujący sposób:

18 i 20 stycznia w godz. 9.00-10.30 i 11-12.30 – „Na tropie ENIGMY. Szyfry i dekryptaż”- poznaj tajniki szyfrowania wiadomości; zajęcia odpowiednio dla grup z klas I-IV i V-VIII (godziny zajęć należy traktować „elastycznie”, w zależności od potrzeb).

25 i 27 stycznia w godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30 – „Scenariusz ze starej szuflady” – zostań filmowcem – tworzymy scenariusz filmu wojennego; zajęcia odpowiednio dla grup z klas I-IV i V-VIII (godziny zajęć należy traktować elastycznie, w zależności od potrzeb).

Spotkania odbywać się będą przy minimalnej frekwencji 5 osób. Maksymalna liczba uczestników w grupie – 30 osób. Obowiązuje rejestracja uczestników i grup nie później niż na dzień przed planowanymi zajęciami.

Jednocześnie Muzeum zaprasza grupy zorganizowane na ogniska na terenie ruin wielkiego pieca oraz do zabawy sterowanymi modelami czołgów.

Przypominamy, że w placówce przy ul. Słonecznej, obok ekspozycji stałej, oglądać można dwie nowe wystawy czasowe: „Stan wojenny 1981-83” oraz „Leśnicy polscy w KL Auschwitz”.

Dodatkowo Muzeum im. Orła Białego zaprasza do udziału w obchodach 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w dniu 21 stycznia. O godz. 10.00 nastąpi przemarsz pod leśny pomnik powstańczy, gdzie zaprezentuje się Grupa Rekonstrukcyjna „Grot” a uczestnicy będą mogli złożyć znicze upamiętniające działania powstańcze. W powrotnej drodze Muzeum zaprasza na ognisko z  poczęstunkiem. Całość zaplanowanych na ten dzień wydarzeń gratis. Chętni do udziału proszeni są o deklaracje liczby uczestników do dnia 19 stycznia 2022 r.

Wszelkich informacji i zgłoszeń do udziału w zajęciach feryjnych zasięgać można i dokonywać pod muzealnym telefonem 41 252 02 31 w godz. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016