Wystawa "Nowości w zbiorach"

W dniu 29 listopada o godz. 16.00, w Muzeum im. Orła Białego, udostępniona do zwiedzania została wystawa pt. "Nowości w zbiorach". Na wystawie zaprezentowane zostały obiekty, które wzbogaciły zbiory Muzeum w latach 2016-2017. Na wystawie zaprezentowane zostały zabytki militarne oraz związane z historią regionu i miasta.
Koperty na wypłatę – Hugo Schneider AG werk Skarżysko-Kamienna
Łopatkę saperkę z okresu II RP
Niemiecką mapę z okresu I wojny światowej
Mundur WP z okresu PRL – chorąży sztabowy
Relację „Przeżycia obywatela pochodzenia żydowskiego, mieszkańca Skarżyska-Kamiennej w okresie wojny 1939-1945”
Karabiny Lee-Enfield Mk IV No I z 1943 i 1944 r.,
Karabin Gewehr wz. 1888 z 1889 r.,
Karabinek wz. 24 prod. czechosłowackiej,
Dowód osobisty nr 5836 Józefa Małowicza (Komendanta hufca ZHP w Skarżysku-Kamiennej, członka „Organizacji Orła Białego”),
Kurtkę mundurowa wz. 36 nieregulaminową (zapięcie sześć guzików), porucznika artylerii 2 PAL,
Laskę z rączką z kości zwierzęcej przedstawiająca myszy lub inne gryzonie z inskrypcją: „Panu dyr. Andrzejowi Bałtruszajtis na pamiątkę grono pedagogiczne, S. Kamienna 7.9.28”
Laskę z rączka ze srebra z inskrypcją: „Konstanty Bobowski Burmistrz (SK)”.

Foto. Dariusz Turek