Wręczenie nagród w konkursie "Śladami pamięci"

W dniu 6 listopada 2017 roku odbyło się wręczenie nagród w Muzeum im. Orła białego w Skarżysku – Kamiennej w konkursie „Śladami pamięci”.

Projekt realizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej w porozumieniu z Muzeum im. Orła Białego.  Finansowany był przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w ramach zadania publicznego: powierzenie lub wsparcie wykonywania zadania publicznego w zakresie podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Przedmiotem projektu było upamiętnienie miejsca związanego z pamięcią walk powstańczych (mniej znanych lub całkiem zapomnianych), które znajduje się w okolicy szkoły bądź placówki na terenie regionu świętokrzyskiego. Należało udokumentować je poprzez założenie strony społecznościowej na Facebooku –fanpejdża. Uczestnicy opisywali na nim wszystkie działania projektowe.

Projekt miał na celu upowszechnianie wiedzy na temat historii „Małej Ojczyzny” wśród uczniów szkół i placówek w województwie świętokrzyskim. Składał się z wielu komponentów, zakładał zaangażowanie młodzieży szkolnej, opiekunów oraz społeczności lokalnej województwa w upowszechnianiu wiedzy na temat historii naszego regionu.

Nagrodzeni:

I Miejsce – „Młodzież pamięta o zapomnianych bohaterach” (Emilia Wikło, Bartosz Drabik, Wojciech Pochwała, Karolina Chorążyczewska, Maciej Janikowski, Natalia Ogonowska)
II Miejsce – „Nieznani Bohaterowie – Plac Św. Wojciecha w Kielcach” (Aleksandra Gruszka, Zuzanna Kałwa, Patrycja Jamrożek, Kasper Wilczkowski, Jakub Nawrot)
III Miejsce – „ Śladami wydarzeń 1905” (Piotr Patek, Aleksandra Ziomek, Igor Pasteczka)
IV Miejsce – „Niekłań w czasie Powstania Styczniowego” (Jakub Goździk)

Wyróżnienia:
„Wojenny Cmentarz Partyzancki” (Martyna Pawłowska, Dawid Goliński, Małgorzata Herc)  , „Las Kleczanowski” (Amelia Kwiatek, Marcelina Niezgoda, Kacper Legwant, Zuzanna Zimnicka, Dominika Kozioł)
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materiałami na facebooku https://www.facebook.com/sladamipamieci/