Skarżyski Piknik Historyczny - Policja

Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej „Komisariat w Radomiu” na tegorocznym Pikniku zaprezentuje się nietypowo. Zobaczymy w ich wykonaniu:

1) Pokaz edukacyjny w zakresie szermierki sportowej - klasycznej, uprawianej według zasad  z lat trzydziestych ubiegłego wieku oraz w replikach strojów szermierczych z tych lat.

2) Pokaz „szermierki na bagnety".

Na  Wystawie statycznej – dioramie zobaczymy  wystawę sprzętu używanego do szermierki na bagnety, zabytkowe florety i szpady treningowe, szable sportowe,  maski szermiercze, ponadto: oryginalny karabin rosyjski  Mosin wz.1891 z bagnetem, oryginalny  japoński karabin Arisaka z 1897r. z bagnetem, 2 karabiny Mauser M.43 i M.44  z hiszpańskiego arsenału La Coruna z odpowiednimi bagnetami.

Zapraszamy 29 lipca (sobota) od 11.00 do ok. 17.00