Dzieje papieru i papiernictwa - wernisaż wystawy

Muzeum im. Orła Białego zaprasza na wernisaż wystawy „Dzieje papieru i papiernictwa”, który odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00

Ekspozycja Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju popularyzuje wiedzę o historii papieru jak również o technice jego produkcji. Prezentowane na ponad 40 planszach teksty i bogaty materiał ilustracyjny przybliżają tematy związane z dziejami papiernictwa począwszy od wynalezienia papieru w Chinach w 105 r. n.e., po schyłek XX wieku. Wystawę wzbogaca zrekonstruowany warsztat czerpania papieru, arkusze z cieniowanymi filigranami, aparatura używana w procesie produkcji papieru, próbki wyrobów papierniczych i wiele innych. Wraz z wystawą prezentowany jest folder, w którym autorzy zawarli najważniejsze informacje dotyczące rozwoju produkcji papieru.

Ekspozycji towarzyszą wyjątkowe warsztaty czerpania papieru - technika wyrobu papieru wywodzącą się jeszcze z czasów średniowiecza. Każdy z odwiedzających będzie miał szansę wyprodukować własnoręcznie kartkę papieru.

Wystawa czynna od 21 kwietnia do 20 sierpnia 2017 roku (7 dni w tygodniu).

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane i osoby prywatne do rezerwacji terminów pod numerem: 41 25 20 231

Zwiedzanie Wystawy  co 1.5 godziny po wcześniejszej rezerwacji.

W dni robocze: 9:00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00

W soboty i niedziele: 13:30, 15:00, 16.30, 18:00