Obchody 77 rocznicy egzekucji na Borze

Z okazji 77 rocznicy egzekucji na Borze, 12 lutego odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia z lutego 1940 roku, kiedy to w lesie na Borze Niemcy rozstrzelali 360 osób. W obchodach rocznicowych udział wzięli: Zastępca Prezydenta  Miasta Krzysztof Myszka, posłowie na Sejm RP, związki kombatanckie, delegacje szkół, samorządowcy z gmin ościennych oraz przedstawiciele partii politycznych, organizacji i instytucji. Obchody rocznicowe rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bór, następnie odbyły się uroczystości przy zbiorowej mogile. Obchody uświetnione zostały patriotycznym występem młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły okolicznościowe wieńce. Obchody zorganizowano przy współudziale Muzeum im. Orła Białego, Miejskiego Centrum Kultury oraz Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

Fot. Dariusz Turek