Koleją do kultury...

Muzeum im. Orła Białego podpisało umowę z Kolejami Mazowieckimi i od 23 stycznia można skorzystać ze specjalnej oferty na zakup biletu do Muzeum.

Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu.

Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Każdy z trzynastu partnerów akcji przygotował specjalne rabaty. Warszawskie instytucje – Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum oraz Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, oferują bilet normalny w cenie ulgowego. W Teatrze Polskim w Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, a Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzimy z 20-procentową zniżką. Z biletem KM Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach odwiedzimy z 40-procentową zniżką, a Muzeum Sportu w Warszawie bezpłatnie. W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie otrzymamy bilet normalny za pół ceny, zaś w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu każdy bilet kupimy za 3 zł. Zniżkę przygotował także Teatr Dramatyczny w Płocku, gdzie bilet normalny na spektakle własne teatru kupimy w cenie ulgowego.

Akcja trwa od 23 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.

Listę partnerów akcji można znaleźć na stronie internetowej Spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl,